Začíst se do magického příběhu z jiného světa, kde se věci odehrávají podle úplně jiných pravidel, má jistě své kouzlo. Žánr fantasy se těší čím dál větší oblibě, protože oddechnout si od reality a přenést se mezi čaroděje, elfy, draky a jiné kouzelné tvory je zkrátka v dnešní uspěchané době něco, po čem čtenář u knihy touží. 

U fantasy literatury se můžeš setkat s naprostými skvosty, které zná snad celý svět – od dětí až po ty nejstarší knihomoly. Tyto příběhy byly také často velmi podařeně zfilmovány, což jejich popularitu ještě zvýšilo. Na druhou stranu je u zmiňovaného žánru také velké procento knih, které za moc nestojí. Pojď se tedy podívat na čtveřici příběhů, které si nesmí žádný fanoušek fantasy nechat ujít!

Žebříček nejlepších fantasy knih
TOP
1. Zaklínač
2. Harry Potter
3. Pán prstenů
4. Hra o trůny


Zaklínač

Zaklínač je doslova megahit mezi fantasy příběhy. Oblibě se těší zejména u dospívajících chlapců, ale i u dospělých mužů, kteří na příbězích o Geraltovi z Rivie vyrůstali. Původní knižní verze byla zpracována také jako temná hra pro počítače a konzole, a dočkala se i zfilmování v podobě velmi úspěšného seriálu.

S Geraltem se můžeš setkat v celé řadě povídek a jednotlivých knih, ve kterých je popsán vlastní svět vytvořený Sapkowskim. Z konkrétních knih lze zmínit například ‚Stříbrný meč‘, ‚Krev elfů‘ nebo ‚Bouřkovou sezónu‘.

Autor:
Andrzej Sapkowski

Žánr:
Fantasy

Počet sérií:

8 knih

První vydání:
1999


Harry Potter

Kdo by neznal Harryho. Příběhy o malém osiřelém čaroději, který se se svými přáteli – Ronem a Hermionou – vždy připletou do aktuálního dění ve škole čar a kouzel v Bradavicích a svádí boj proti Voldemortovi. Filmy jsi už určitě viděl všechny, ale četl jsi také všechny knihy? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit, protože teprve v knihách najdeš celý příběh!

Autor:
J. K. Rowling

Žánr:
Fantasy

Počet sérií:

8 knih

První vydání:
2000


Pán prtstenů

Stejně jako Harryho, i Froda Pytlíka z Hobitína by měl znát každý milovník fantastických příběhů. Tato knižní série, jejíž ústřední postavou je právě Frodo se svými hobitími přáteli, čarodějem Gandalfem, elfy, trpaslíky, skřety a mnohými dalšími postavami, se řadí mezi naprosté perly. Svět, který Tolkien vymyslel, včetně vlastního jazyka, zkrátka nemůže nic překonat.

Autor:
J. R. R. Tolkien

Žánr:
Fantasy

Počet sérií:

8 knih

První vydání:
2006


Hra o trůny

Hru o trůny určitě znáš ze stejnojmenného seriálu, který se stal celosvětovým hitem a jedním z nejoceňovanějších seriálů vůbec. Nemůže za to jen jeho zpracování a výborné herecké výkony, ale hlavně originální příběh. V něm soupeří o trůn Sedmi království hned několik uchazečů, přičemž usednout na něj může jen jeden.

Autor:
George R. R. Martin

Žánr:
Fantasy

Počet sérií:

5 knih

První vydání:
2011