- Popis
- Podrobnosti
Velmi čtivá kniha na pomezí mezi historickým románem a historickou monografií o silné ženě na anglickém trůnu. Marie byla dcerou krále Jindřicha VIII. Od dětství musela snášet otcovu nestálost v manželství a nevraživost jeho dalších pěti manželek a smiřovat se s krutostí, s jakou se vypořádával s lidmi, kteří nesouhlasili s jeho rozvody. Zvláště popravy katolických duchovních, královo drancování klášterů a ustavení anglikánské církve působily na Marii nejsilněji. Když se nakonec dostala na trůn, nikdy nepodlehla snahám rádců o nadvládu v zemi, nýbrž vládla sama a naopak nechala popravit na 300 protestantů. Vysloužila si za to zatracení Angličanů, kteří jí nikdy nepostavili žádný pomník, i historiků, kteří ji nazvali Krvavou Marií. Publikace je doplněna pouze obrazovou přílohou a jmenným rejstříkem.
Zajímá vás přesný stav knihy?
Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.
Poslat dotazCo znamená stav knihy?
Každý kus kontrolujeme podle našich standardů kvality.
Při odchylce při balení napíšeme nebo voláme před odesláním.
Možnosti doručení
Objednané knihy doručujeme do 3 pracovních dnů do České republiky a Slovenska. Pro zákazníky máme také možnost osobního odběru na 5 pobočkách.

Co o nás říkají naši zákazníci?
Všechno naše úsilí a pečlivost se vyplácí. Zákazníci nás chválí za kvalitní služby, vstřícnost a knihy ve skvělém stavu, a to nás nesmírně těší!
