Baťa – inspirace pro Československo
Tahle není skladem
Hlídáček je v pozoru
-
Popis
-
Podrobnosti
Nová publikace přibližuje jeden z velkých symbolů meziválečného Československa – firmu Baťa. To jméno bylo symbolem úspěchu a každý věděl, kdo je to Tomáš Baťa. V cizině ho uznávali jako krále obuvi a viděli v něm jednoho z nejznámějších Čechoslováků. Bohatě ilustrovaná brožura na skoro sedmdesáti stránkách ukazuje, v čem Tomáš Baťa předbíhal své současníky. Byly to nejenom nejmodernější obuvnické stroje, ale i letecká doprava, filmová tvorba, zemědělský a chemický výzkum, originální architektura s výstavbou mrakodrapů. Hodně přispěl k založení brněnského muzea Anthropos, otevřel obuvnické muzeum ve Zlíně. Stavěl školy a reformoval výuku. Splnil svůj závazek stát se největším daňovým poplatníkem v republice. Hodně peněz investoval do proměny Zlína v zahradní město se špičkovým zdravotnictvím, školstvím, komunikacemi a s rostoucím počtem podnikatelů – a tím vším hmatatelně ukázal principy nazývané dnes odpovědným kapitalismem. Na stránkách této publikace si dnešní čtenář může povšimnout, v kolika oborech dosáhl neobyčejného úspěchu zlínský průmyslník a starosta a zároveň šéf světové obuvnické říše Tomáš Baťa. Stejně tak se každý může zamyslet nad tím, jak se u Bati poučit a navázat na něj.
Zajímá vás přesný stav knihy?
Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.
Poslat dotazPodívejte se na kritéria, podle kterých vybíráme knihy do prodeje.
Standardy kvalityMožnosti doručení
Objednané knihy doručujeme do 3 pracovních dnů do České republiky a Slovenska. Pro zákazníky máme také možnost osobního odběru na 7 pobočkách.
Česká republika
Praha - Radlická 520/117
(Zdarma)
CO2 neutrální 
Praha - Dukelských Hrdinů 909/50
(29 Kč)
CO2 neutrální 
Brno - Cyrilská 7
(29 Kč)
CO2 neutrální 
Ostrava - Tyršova 20
(29 Kč)
CO2 neutrální 
Olomouc - Pekařská 8
(29 Kč)
CO2 neutrální 
Slovensko
Co o nás říkají naši zákazníci?
Všechno naše úsilí a pečlivost se vyplácí. Zákazníci nás chválí za kvalitní služby, vstřícnost a knihy ve skvělém stavu, a to nás nesmírně těší!
