Podpoříš obnovu planety

Pošleš knížky do oběhu, nebude se na ně prášit, podpoříš šetření stromů a papíru. S každou objednávkou navíc kupujeme 400 m2 ohrožených pralesů.

Uděláme ti místo v knihovně

Snažíš se praktikovat minimalismus? Přetéká ti knihovna? Udělej někomu radost a zároveň si uvolni místo pro nové knížky!

50% výdělku na nové knížky

50% provize z prodejů dalším čtenářům ti přičteme na profil. Dostaň za knihy nesrovnatelně více než v antikvariátu! (Můžeš ji také darovat Rainforest Trust)

O vše se postaráme

Knížky nám nafoť a zdarma předej/pošli. O marketing, ceny, balení a dopravu se postaráme my. Ušetříš spoustu času. Jak jednoduché!

Amae

Reknihy jsem objevila, když mi antikvariáty nebraly knihy, i přestože byly nové nebo jen 1x čtené, a na prodej přes Fb jsem neměla tolik času/nervů. Taky působí spolehlivěji a víc friendly než konkurence. 🙂

Bookbypatrik

Mám moc rád Reknihy, protože můžete své knihy poslat dál, tím pádem si uděláte místo v knihovně, koupíte čtené knihy za ceny levnější a můžete pomoci planetě. A to je prostě skvělé.

kacikmoty

Narazila jsem na reknihy na instagramu a lepší volbu nenašla.

Flowee.cz

Funguje to jednoduše. Pokud máte doma knížky, které už číst nechcete, a přijde vám líto, aby se na ně na polici prášilo, stačí je zdarma zaslat do Reknih, které už se postarají o jejich další cestu.

a.budaiova

Jednoduché sdílení dál a přijdou mi věrohodní. Tady dostanu polovinu z ceny, což je oproti antikvariátům docela dost.

Karindugasova

Líbí se mi nápad sdílet knihy mezi sebou se snahou zachránit stromy!

Jak na to?

  1. Pošli nám nafocené knížky skrz náš přehledný formulář.
  2. Ozveme se ti zpět a domluvíme způsob předání.

A máš hotovo! knížky můžou putovat dál.

Často kladené dotazy

Jak Reknihy nastavují ceny?

Základem jsou vždy ceny běžné, za které se nyní tituly prodávají. Ceny následně ponížíme o adekvátní procenta. U levnějších je to o více procent, u dražších vždy zlevňujeme max. o sto korun*. Příklady:

Normální prodejní cena 499 → 399 cena na reknihách

Normální prodejní cena 299 → 209 cena na reknihách

Normální prodejní cena 179 →129 cena na reknihách

*jednou za čas uděláme slevovou akci o max. dalších 10%

Kde najdu mé knihy po zaslání Reknihám?

Od zaslání/předání do přidání knížek na tvůj profil to může trvat cca týden. Po té je uvidíš vypsané při kliknutí na tvoji nástěnku a “Zobrazit profil čtenáře”.

Kdy Reknihy připisují provizi z prodeje? Kde ji najdu?

Provizi připíšeme maximálně měsíc od prodání na reknihách (z důvodu dobírek a občasných vratek). Provizi si může zobrazit po kliknutí na tvoji nástěnku a “Zobrazit profil čtenáře”.

Kde mohu vyplnit číslo bankovního účtu?

Nejprve si otevři tvoji nástěnku a “Zobrazit profil čtenáře”, po té klikni na ozubené kolečko a “Upravit profil”, kde už si b.ú. budeš moci doplnit.

Co když se knížky neprodají?

Naším cílem je tvé knížky opravdu prodat a svědčí tomu i čísla, že 90% knih se do tří měsíců prodá na Reknihách prodá. Pokud se tak ale nestane, kontakujeme tě, jestli za tebe můžeme darovat knížky dál např. do knihobudky, zanesením do kaváren, domovů nebo jiných variant. Pokud si knihu/y budeš chtít stáhnout zpět k sobě, rádi je pošleme/předáme zpět, v tomto případě už ale na tvé náklady (~65 Kč).

Pošlu je dál!

Nově můžeš posílat i reknihy v jiných jazycích! Bereme reknihy v slovenštině, angličtině, němčině a francouzštině.