Ahoj, tady Reknihy!

Jsme skupina nadšenců do knížek a ekologického myšlení. Přemýšleli jsme nad tím, jak tyto zájmy spojit a udělat čtení papírových knih ekologicky neutrální záležitostí. Nechtěli jsme přijít o šustění stránek a vůni papíru – o to kouzlo knih, které nás odpoutává od technologií. A proto jsme vymysleli Reknihy, udržitelné knihkupectví, díky kterému dostane každá přečtená kniha druhou šanci!

550 000 knih

jsme společně poslali dál

170 000 čtenářů

dává knihám nový život

10 226 406 m²

děštných pralesů jsme zachránili

124 480 Kč

darováno na ekologické projekty

Tadeáš Kula

založil Reknihy v roce 2019. Sám měl doma na stole několik přečtených knížek a chtěl je poslat dál. Žádná z variant prodeje knih mu ale nevyhovovala, a tak se rozhodl založit vlastní čtenářskou platformu Reknihy. Místo pro všechny přečtené knihy, které si zaslouží nový domov, a pro všechny čtenáře, kteří si zaslouží super servis a férovou provizi z prodeje.

Kdo se u nás stará o tvé knihy?

Reknihy a udržitelnost

Začínáme u sebe

Věříme, že každý malý krok na cestě k zelenějším zítřkům se počítá. Tým Reknih proto začíná sám u sebe. Ať už se jedná o cestu do práce na kole či hromadnou dopravou, vlastní nákupní tašku, krabičku na oběd či kelímek na kávu. 

Ekologický provoz

I v podnikání na ekologii záleží. Snažíme se plně přecházet na recyklované obaly nebo si krabice a výplně sami recyklujeme a používáme je znovu. Nedivte se, knížky vám tak od nás mohou přijít třeba v krabici od vína.

Cirkulární ekonomika

Cirkulární ekonomika je jedním z hlavních pilířů udržitelného rozvoje. Cílem Reknih je vytáhnout z polic čtenářů všechny knihy, na které se jen práší a dát jim nový domov. Eliminovat tak potřebu tisku knih nových a šetřit nejen peněženky čtenářů, ale hlavně naši planetu.

Přispíváme na ekologické projekty

Přispíváme finančními prostředky na organizaci Rainforest Trust, která se zabývá ochranou deštných pralesů. Podpořit ji může každý čtenář darováním své provize z prodaných knih nebo zvolením libovolné částky při nákupu.

Reknihy přispěly ke dni 31. prosince 2021 částkou 109 206 Kč na Conservation Action fund organizace Rainforest Trust.  S cenou 2 americké dolary za akr se jedná o pomoc až v rozsahu 10 226 406 m². Jedná se tak o rozlohu skoro 38 000 tenisový kurtů.

Reknihy se také ve dnech 25. – 26. 6. 2021 vzdaly na 24h své provize a společně se čtenáři vybrali 15 274 Kč na sbírku Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy.

Poznej tým

Tadeáš

Zakladatel & CEO

Khaldon

COO

Veronika

CMO

Kačka

HR & back office

Lucka

Vedoucí podpory

Barča

Knižní specialista

Zuzka

Vedoucí směny

Terez

Vedoucí směny

Ondra

Vedoucí směny

Nikol

Sociální sítě

Naše hodnoty

Naše úspěchy

Krátce o Reknihách

Jsme skupina nadšenců do knížek a ekologického myšlení. Přemýšleli jsme nad tím, jak tyto zájmy spojit a udělat čtení papírových knih ekologicky neutrální záležitostí. Nechtěli jsme přijít o šustění stránek a vůni papíru – o to kouzlo knih, které nás odpoutává od technologií. A proto jsme vymysleli Reknihy, udržitelné knihkupectví neboli platformu, díky které dostane každá přečtená kniha druhou šanci!

50 000+ knih našlo přes Reknihy nový domov
30 000+ čtenářů tvoří naše komunita

S každou objednávkou přispíváš na záchranu deštných pralesů

Protože chceme pomáhat ještě více, spojili jsme se s organizací Rainforest Trust. Té přispíváme s každou objednávkou částku 5 Kč a pomáháme tak společně zabraňovat kácení klíčových pralesů a vymírání dalších živočišných druhů.

I ty můžeš pomáhat s námi! Při sdílení knih si provizi z prodaných titulů můžeš připsat na profil a použít k dalšímu nákupu knih, nebo ji darovat právě na podporu chodu Reknih, abychom mohli ještě více investovat do ekologických aktivit i v České Republice.

109 206 Kč

10 226 406 m²

Reknihy přispěly ke dni 31. prosince 2021 částkou 109 206 Kč na Conservation Action fund organizace Rainforest Trust.  S cenou dva americké dolary za akr se jedná o pomoc až v rozsahu 10 226 406 m². Jedná se tak o rozlohu skoro 38 000 tenisový kurtů.

15 274 Kč

Reknihy se ve dnech 25. – 26. 6. 2021 vzdali na 24h provize a společně se čtenáři vybrali 15 274 Kč na sbírku Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy.

Naše #refamily

Tadeáš

Zakladatel & CEO

Verča

Marketingová manažerka

Natálie

Manažerka pobočky

Terez

HR manažerka

Adél

Zákaznická podpora

Míša

Specialista sdílení knih

Klára

Sociální sítě

Adél

Péče o čtenáře

Honza

Jinej fond s.r.o.

Léňa

Vedoucí směny

Lucka

Vedoucí směny

Markét

Vedoucí směny

Filip

Vedoucí směny

Kristý

Vedoucí směny

Staň se součástí týmu

Líbí se ti naše práce a vidíš to stejně? Hledáme další nadšené čtenáře do týmu – přidej se k nám i ty!

Napiš o nás

Máš na nás otázky? Ať už tě zajímá cokoliv, tady najdeš všechny podstatné materiály a kontakty.

Pojďme spolupracovat

Stále se hledáme nové spolupráce, ať už se značkami nebo influencery. Neváhej nám napsat!