Novinky

Pointa: přeci vydat knihu!

Dostat knihu z rukopisu v šuplíku až na pult knihkupectví není jednoduchou záležitostí. Právě proto je tu Pointa. Pointa dává naději novým talentům a provází je procesem vydání knihy. Projekt realizuje za pomoci čtenářů, kteří drží všechno ve svých rukou. Přečti si jak Pointa funguje!

Čím jste jedineční?

Pointa reaguje na potřebu autorů, kterým nevyhovuje cesta samonákladu ani vydání skrze tradičního nakladatele. Naše unikátnost se nachází v celém modelu Pointy a služeb, které Pointa autorům poskytuje. Každého z nich provedeme přípravami knihy na crowdfundingovou kampaň, posléze zajistíme výrobu, distribuci do knihkupectví a propagaci v prodeji. Zároveň nabízíme vyšší autorskou odměnu, která začíná na 20 % z každé prodané knihy.

Oslava prvního roku Pointy v úterý 17. září

Co musí knížka, kterou Pointa vydá, splnit? Co vše hraje roli?

Pointa nemá redakční radu, nikdo z týmu nerozhoduje, kterou knihu vydáme a kterou ne. Jediné, co musí splnit je, aby text neporušoval náš etický kodex. To pak celý proces zastavíme. O samotném vydání knihy pak rozhodují primárně čtenáři, přispěvatelé v crowdfundingové kampani.

Jaká část toho, co v Pointě děláte je nejkomplikovanější?

Nejtěžším momentem je pro naše autory samotná crowdfundingová kampaň, kdy opravdu musí jít s kůží na trh a prodat sebe i svou knihu. Abychom jim tento proces, co nejvíce usnadnili máme pro ně připravenou předprodejovou kuchařku, pořádáme vzdělávací workshopy a provádíme je celou přípravou na kampaň. I v jejím průběhu s nimi úzce spolupracujeme. S úspěšným předprodejem ovšem spolupráce nekončí, podporujeme je i během výroby, vydání a distribuce knihy.

Tým Pointy

Kolik čtenářů průměrně na knihu přispěje, a kolik lidí pomáhá s betačtením?

Zprůměrovat počet přispěvatelů je velmi těžké 🙂. Každá kniha má jiná specifika. Počet čtenářů je definován tím, jakou částku je třeba v kampani vybrat, jaká je cena knihy v předprodeji či kolik sponzorských odměn je zakoupeno. U úspěšných knih se počet čtenářů, kteří je podpořili, pohybuje mezi 80 až 110 při cílové částce 50 až 80000 Kč. 

Beta-čtenářů máme na platformě v tuto chvíli okolo sto padesáti. Ne každý autor jejich služeb využívá, přitom knize mohou výrazně prospět. Proto nyní pracujeme na jejich efektivnějším zapojení do celého procesu.

Kolik bylo nejmladší české autoroce, které jste vydali knížku? Co napsala?

Naší nejmladší autorkou je Sára Bachorová, která si spuštění kampaně nadělila k osmnáctým narozeninám. Její kniha An(n)a vyjde do konce roku a jde o román, částečně autobiografický, o boji s psychickou poruchou příjmu potravy.

Moc děkujeme Pointě za rozhovor!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *